Deklaracja Dostępności


Samorządowe Przedszkole nr 112 w Krakowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Samorządowego Przedszkola nr 112 w Krakowie.

Data publikacji strony internetowej: 2009-08-28

Data ostatniej aktualizacji: 2024-06-15

Status pod względem zgodności z ustawą.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych, gdyż są to filmy amatorskie z przedstawień przedszkolnych i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań, posiadają tylko ogólny opis co przedstawiają,
- część z opublikowanych grafik nie posiada opisu alternatywnego, mają one charakter ozdoby strony i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.
- publikowane zdjęcia nie posiadają opisu alternatywnego. Galerie zdjęć w wydarzeń w przedszkolu mają ogólny opis całego wydarzenia, pojedyncze zdjęcia nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.

Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
- możliwość zmiany rozmiaru tekstu,
- wyróżnienie odnośników.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia : 15-03-2022 r..
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Skróty klawiaturowe

Na stronach Samorządowego Przedszkola nr 112 w Krakowie można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. Można dopisać dodatkowe skróty.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Stanisława Bożek, p112@mjo.krakow.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 12 645 13 60. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Lokalizacje Samorządowego Przedszkola nr 112 w Krakowie:
Budynek główny os. Na Wzgórzach 11
filia w Grębałowie ul. Styczna 1
nie spełniają minimalnych wymagań zgodne z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

W zakresie dostępności architektonicznej:
1. przestrzenie komunikacyjne budynków posiadają bariery poziomych i pionowe (komunikacja pozioma chody przed bramą główną, komunikacja pionowa – brak windy),
2. brak urządzeń lub zastosowanych środków technicznych i rozwiązań architektonicznych w budynku, które umożliwiają dostęp do wszystkich pomieszczeń – brak rampy podjazdowe, brak wind, drzwi otwierane ręcznie na zewnątrz,
3. informacja na temat rozkładu pomieszczeń w budynku, tylko przez dyżurującego pracownika,
4. zapewnienie osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób - brak komunikatów dźwiękowych, są oznaczenia dróg ewakuacyjnych, są szkolenia i instrukcje dla osób funkcyjnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji,

W zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej:
1. obsługa z wykorzystaniem środków wspierających komunikowanie się – w lokalizacji os. Na Wzgórzach 11 zainstalowany domofon, który umożliwia osobie niepełnosprawnej komunikację głosową z poszczególnymi grupami przedszkolnymi,
2. instalacja urządzeń lub innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących - brak,
3. zapewnienie na stronie internetowej informacji o zakresie działalności przedszkola - brak udogodnień,